אודות המרכז

כל ילד זקוק לביטחון. צלחת ריקה עשויה לערער לחלוטין את הביטחון הזה ולמנוע מילד, הנמצא רק בשלבי חייו המוקדמים, את ההזדמנות לצמוח ולפרוח. כשהקמנו את המרכז לחלוקת מזון (ע״ר) הצלחנו לייצר מקום משמעותי המספק ביטחון תזונתי לילדים ממשפחות נתמכות, לקשישים ולניצולי שואה.

המרכז שלנו פועל מאז 2003 תחת חסותה של העמותה לקידום החינוך בתל אביב יפו (ע״ר) שנוסדה על ידי ד"ר דוד פורטוביץ יבל"א, מרצה בכיר לעבודה סוציאלית יחד עם אל"מ זוניק שחם ז"ל. השניים שמו למטרה, לחתור למתן הזדמנות שווה לילדים בסיכון.

רעבים לביטחון
חבילות המזון האיכותיות שאנו מספקים לנתמכי המרכז לחלוקת מזון מעניקות ביטחון תזונתי, דאגה לבריאות ומחזקות אצל הנתמכים היקרים לנו את התחושה שיש מי שחושב עליהם ודואג לרווחתם.

מוצרי היסוד נבחרים על ידי דיאטנית מוסמכת וכוללים את כל מוצרי הצריכה החיוניים למשק בית.

במסגרת הדאגה המתמדת שלנו לאוכלוסיית הקשישים, אנחנו מספקים לניצולי שואה ולקשישים בנוסף למזון, שמיכות, תנורי חימום ומפזרי חום, עפ"י צורך ודרישה.

מתנדבים עד הבית
העמותה שלנו מצליחה להגשים את מטרותיה בזכות סיוע של אלפי מתנדבים, ביניהם סטודנטים, חיילים, תלמידי בית ספר ואנשים פרטיים שמקדישים מזמנם. המתנדבים אחראים על אריזת מוצרי המזון בארגזים וחלוקה שלהם ברכבם הפרטי לכ-500 משפחות וקשישים, באופן קבוע, פעמיים בחודש.

בחגים אנחנו מצליחים לסייע לכ-3000 משפחות נוספות על מנת להבטיח שלא ידעו מחסור וייהנו משולחן חג חגיגי ושמח.

המתנדבים שלנו עושים הכל כדי למלא לא רק את הבטן, אלא גם את הלב. הפעילות כוללת יצירת קשר עם הנתמכים, התעניינות כנה ואמתית בשלומם ועדכון שוטף של רשויות הרווחה במידת הצורך.

חברי העמותה
שלום_2

שלום פורטוביץ

מנהל מרכז מזון

מאיה

מאיה כלפון

מנהלת אדמניסטרציה

יעקב טל

מנהל מחסן

משה הרטמן

מחסנאי

הדס קנטרוביץ כהן

מחשוב והדרכה

שרח סבט

גיוס משאבים

יואל פרוביזור

רכז תוכנית "מזדקנים בכבוד"